Pár tipů pro růst vlasů!

Vlasy rostou průměrně 0,5 až 1,7 centimetrů za měsíc. Není to žádná závratná rychlost, ale na druhou stranu i urychlení růstu o pár milimetrů může v delším časovém horizontu znamenat velikou změnu.

Některým lidem rostou vlasy rychleji a jiným pomaleji. Prsty v tom má genetika, pohlaví i věk. Věděli jste, že mužské vlasy rostou rychleji než ty ženské? Nebo že vlivem stárnutí se zpomaluje i rychlost růstu vlasů? To jsou faktory, které sami žádným způsobem nedokážeme ovlivnit.

Existují však zaručené tipy jak urychlit růst vlasů a zajistit jejich lepší zdraví a hustotu.

1. Vyzkoušejte účinné doplňky stravy

Pokud ženy hledají nejrychlejší řešení jak si zajistit krásné vlasy a podpořit jejich růst, měly by sáhnout po přírodních doplňcích stravy.

Je nám jasné, co vás napadlo jako první. Opravdu dokážou doplňky stravy pomoct při boji s poškozenými vlasy a problematickou pletí? Zastavit vypadávání vlasů a zajistit dokonce růst nových? Ano, dokážou, ale je důležité si umět vybrat. K tomu, aby byl přírodní doplněk stravy účinný, musí obsahovat účinné látky ve správném množství. Patří mezi ně kvalitní kolagen, MSM, aminokyselina L-Tyrosin, extrakt z Prosa setého, Astaxanthin a další látky.

Pokud hledáte doplněk stravy obsahující 23 prémiových a účinných látek v jednom produktu, vyzkoušejte 100% český přírodní produkt NICELIS bojující s vypadáváním vlasů a poškozenou pletí. Svým složením se jedná o jeden z nejsilnějších produktů na trhu a obsahuje i látku Astaxanthin, což je silný antioxidant až 6000x účinnější, než vitamín C. Přesvědčte se o síle tohoto produktu sami. Užijte si krásné a pevné vlasy bez vypadávání a zářivou pleť. Nyní v akci s dopravou zdarma po celé ČR.

Koupit NICELIS

2. Udržujte zdravé vlasy pomocí olejů

Vlasy mohou zdravě vyrůstat jen a pouze ze zdravé vlasové pokožky. Když se ale lámou, třepí a od určité délky ztenčují, je téměř nemožné dosáhnout dlouhé hřívy.

Takové vlasy je možné posílit pomocí přírodních olejů. Olej aplikujte po malých kapkách do dlaně a promněte s ním konečky. Ne každý druh oleje ale může být vhodný právě pro vás.

Například arganový olej pomáhá regenerovat suché vlasy bez života, kterým navrací lesk. Mandlový zase posiluje hlavně suché konečky. Avokádový olej vlasy hydratuje a podporuje jejich růst. Konopný olej zvyšuje objem a pružnost vlasů, usnadňuje rozčesávání a zvyšuje jejich lesk. Hydrataci a lesk dodává hrubým a nepoddajným vlasům kokosový olej. Naopak pro jemné a tenké vlasy je nejlepší olej jojobový.

3. Uberte na teplotě vody

Nemusíte se hned otužovat, a jestli milujete horkou koupel, určitě se jí nevzdávejte. Když si ale budete oplachovat vlasy, uberte na teplotě. Horká voda totiž vysušuje vlasy i pokožku pod nimi.

Oproti tomu má výborné účinky voda studená, rozproudí krev v celém těle, o vysušování nemůže být řeč a navíc uzavírá vlasové kutikuly. Díky tomu jsou pak vlasy lesklejší, hladší a pevnější.

Studená voda je ale vhodná jen na oplachování vlasů, u mytí používejte vodu mírně teplou. Zmíněné kutikuly totiž musí být otevřené k tomu, aby do vlasů dobře pronikaly složky z kosmetiky.