Nacházíte se zde: Úvod Blog Vlasy 5 tipů jak zaručeně urychlit růst vlasů

5 tipů jak zaručeně urychlit růst vlasů

Martina Sznapková
11. 5. 2022
5 tipů jak zaručeně urychlit růst vlasů

Osnova:
Inspirujte se 5 tipy, jak zaručeně urychlit růst vlasů!
1. Zajistěte pokožce hlavy dobré prokrvení
2. Udržujte zdravé vlasy pomocí olejů
3. Uberte na teplotě vody
4. Teplotu uberte i u stylingu
5. Vyhněte se ucpávání vlasových folikul
Závěr

Vlasy rostou průměrně 0,5 až 1,7 centimetrů za měsíc. Není to žádná závratná rychlost, ale na druhou stranu i urychlení růstu o pár milimetrů může v delším časovém horizontu znamenat velikou změnu.

Některým lidem rostou vlasy rychleji a jiným pomaleji. Prsty v tom má genetika, pohlaví i věk. Věděli jste, že mužské vlasy rostou rychleji než ty ženské? Nebo že vlivem stárnutí se zpomaluje i rychlost růstu vlasů? To jsou faktory, které sami žádným způsobem nedokážeme ovlivnit.

Ovšem za to, jak rychle, nebo spíše pomalu, nám vlasy rostou, si často můžeme sami. Na vině může být špatný životní styl, příliš horlivá péče o vlasy, časté tepelné úpravy nebo naopak nedostatek hygieny.

Vše se ale dá změnit!

Inspirujte se 5 tipy, jak zaručeně urychlit růst vlasů!

1. Zajistěte pokožce hlavy dobré prokrvení

Dobře prokrvená pokožka hlavy pomáhá vlasům růst rychleji a navíc je nadzvedává u kořínků, což vede k většímu objemu. Lepšího prokrvení pokožky dosáhnete masáží hlavy, která stimuluje krevní oběh. Navíc vede k odbourávání stresu a napětí.

Správná masáž pokožky hlavy má tři kroky:

1. Začněte v oblasti čela, které masírujte konečky prstů malými kroužky.
2. Po stranách hlavy postupujte stejným způsobem směrem dozadu.
3. A pak od zátylku masírujte střed hlavy zpět k čelu.

Masáži věnujte alespoň 10 minut. Masírovat vlasy můžete během šamponování nebo třeba nanášení vlasové masky. Lepší je masírovat spolu s nějakým přípravkem, který pokožku promastí, masáž je pak účinnější i příjemnější.

Dobré prokrvení pokožky také zvyšuje množství vstřebávaného kofeinu, který je často obsažen v šamponech podporujících růst vlasů.

2. Udržujte zdravé vlasy pomocí olejů

Vlasy mohou zdravě vyrůstat jen a pouze ze zdravé vlasové pokožky. Když se ale lámou, třepí a od určité délky ztenčují, je téměř nemožné dosáhnout dlouhé hřívy.

Takové vlasy je možné posílit pomocí přírodních olejů. Olej aplikujte po malých kapkách do dlaně a promněte s ním konečky. Ne každý druh oleje ale může být vhodný právě pro vás.

Například arganový olej pomáhá regenerovat suché vlasy bez života, kterým navrací lesk. Mandlový zase posiluje hlavně suché konečky. Avokádový olej vlasy hydratuje a podporuje jejich růst. Konopný olej zvyšuje objem a pružnost vlasů, usnadňuje rozčesávání a zvyšuje jejich lesk. Hydrataci a lesk dodává hrubým a nepoddajným vlasům kokosový olej. Naopak pro jemné a tenké vlasy je nejlepší olej jojobový.

3. Uberte na teplotě vody

Nemusíte se hned otužovat, a jestli milujete horkou koupel, určitě se jí nevzdávejte. Když si ale budete oplachovat vlasy, uberte na teplotě. Horká voda totiž vysušuje vlasy i pokožku pod nimi.

Oproti tomu má výborné účinky voda studená, rozproudí krev v celém těle, o vysušování nemůže být řeč a navíc uzavírá vlasové kutikuly. Díky tomu jsou pak vlasy lesklejší, hladší a pevnější.

Studená voda je ale vhodná jen na oplachování vlasů, u mytí používejte vodu mírně teplou. Zmíněné kutikuly totiž musí být otevřené k tomu, aby do vlasů dobře pronikaly složky z kosmetiky.

4. Teplotu uberte i u stylingu

Patříte mezi početnou skupinu těch, kteří si ihned po umytí vlasy vyfénují? Nebudete přeci ztrácet čas a na fénu rovnou nastavíte tu nejvyšší teplotu. Pak vlasy žehlíte nebo kulmujete, až se z nich kouří…

Nejste sami, takto o svou kštici „pečuje“ spousta žen. Zkuste ale trochu ubrat, minimálně na teplotě. Vysoké teploty totiž vlasy výrazně vysušují, což vede ke třepení, vypadávání a lámání.

V ideálním případě na fén, žehličku i kulmu úplně zapomeňte. Pokud se bez nich ale neobejdete, nastavujte na nich vždy ty nejnižší teploty a používejte ochranné stylingové přípravky.

5. Vyhněte se ucpávání vlasových folikul

Folikuly ucpávají různé nečistoty, mastnota ale i zbytky vlasové kosmetiky. Důsledkem je zpomalení růstu vlasů.

Důležité je vlasové kořínky příliš nezatěžovat a pokožku hlavy udržovat v čistotě. Používejte kvalitní šampony, které vlasy dokážou vyživovat a zároveň jsou jemné k vlasovým vláknům.

S péčí to ale moc nepřehánějte, příliš časté mytí vlasů z nich totiž může odstranit přirozené oleje, které kštici udržují zdravou a hebkou. Ani ty nejjemnější vlasy nepotřebují umýt každý den, hrubším vlasům stačí umytí jednou až dvakrát týdně.

Když po umytí přidáte ještě vyživující masku na vlasy, ať už koupenou, nebo domácí výroby, můžete mít čisté svědomí, že pro rychlý růst vlasů děláte maximum.

Závěr

Teď už víte, jak vytvořit ideální podmínky pro rychlejší růst vlasů a můžete v klidu počkat na výsledek. Právě u vlasů ale platí, že kdo si počká, ten se dočká. Nečekejte zázraky na počkání a buďte trpěliví.

Nezapomínejte ani na klasické rady, jak své vlasy udržovat zdravé: nestahujte je gumičkou moc natěsno, v létě je chraňte před slunečním zářením, používejte šetrné gumičky, šampon i ostatní přípravky důkladně vymývejte a nezapomínejte na dostatek vitamínů a minerálů, bez kterých bude strádat vaše tělo i vlasy.

Zpět na přehled

Mohlo by vás zajímat...

Víte, co vlasy potřebují? Podpořte jejich výživu zevnitř

26. 4. 2023
Když se řekne „vlasová péče“, jistě si jako první vybavíte šampón, kondicionér, masku na vlasy a další kosmetické produkty. Ta správná vlasová péče ale nepůsobí zvenku, nýbrž zevnitř. Co vaše vlasy k tomu, aby byly zdravé a krásné, opravu potřebují? Odpověď najdete v dnešním článku.

Přečíst článek

Vitaminy na vlasy - které pomohou s růstem a vypadáváním vlasů?

6. 2. 2023
Vlasy, nehty i pleť jsou jakýmsi barometrem fyzického i duševního zdraví. Právě na nich se nejvíce odráží to, co jíme, jak se cítíme a dokonce i to, jakými životními etapami procházíme. Málokdo si uvědomuje, že tím pravým klíčem ke kráse nejsou kosmetické produkty, ale dostatek vitaminů a minerálů.

Přečíst článek

L-Methionin a jeho účinky na vlasy, nehty a pleť

20. 1. 2023
Methionin je jednou z dvaceti aminokyselin, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Ovlivňuje tvorbu bílkovin, mimo jiné také keratinu, základního stavebního kamene vlasů a nehtů.

Přečíst článek

Objednejte si svou každodenní
dávku sebevědomí a krásy

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
na zkoušku - doručení zdarma po celé ČR
649 Kč za celé balení

Výhodné měsíční předplatné

Výhodné měsíční předplatné
přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 80 Kč

Otázky a odpovědi

Co je NICELIS®? +

NICELIS® je přírodní doplněk stravy, který je vyráběný a certifikovaný v České republice. Díky svému složení zajišťuje zdravé vlasy, nehty a pleť. Podporuje růst vlasů, zabraňuje jejich vypadávání a přispívá k celkovému zdraví vašich vlasů, nehtů a pokožky.


Jak často a kdy by se měl NICELIS® užívat? +

Pro co nejlepší výsledky užívejte NICELIS® dvakrát denně, vždy jednu tabletu ráno a druhou večer, nejlépe během jídla, nebo 15 minut po jídle. Je možné užívat i obě tablety produktu NICELIS® ráno.

Opravdu to funguje? +

I když jsou účinky každého doplňku stravy individuální, dáme ruku do ohně za to, že NICELIS® opravdu funguje. Svým složením patří mezi nejlepší produkty v Česku a při vývoji jsme nezapomněli na žádnou účinnou látku, která má osvědčené účinky na zdravé vlasy, nehty a pleť. Náš produkt navíc obsahuje i Astaxanthin, což je jeden z nejsilnějších antioxidantů na trhu.

Kdy uvidím první výsledky? +

Jako u každého doplňku stravy je potřeba dlouhodobé užívání pro opravdu viditelné výsledky. Nicméně dle našich zkušeností je možné vidět zlepšení již po prvních 50-60 dnech užívání produktu NICELIS®.

Je možné užívání kapslí dlouhodobě, nebo si musím dát pauzu? +

Ano! NICELIS® je přírodní doplněk stravy bez vedlejších účinků, je tedy možné jej užívat dlouhodobě bez nutnosti pauzy.

Co se stane, když přestanu NICELIS® užívat? +

Po skončení užívání se nedostaví žádné vedlejší účinky. Samozřejmě po delším neužívání se může kvalita vlasů vrátit do doby před užíváním produktu NICELIS®.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Naší prioritou jsou především spokojení zákazníci. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru